اخبار

واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار و مرغ منجمد

واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار و مرغ منجمد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار و مرغ منجمد به منظور کنترل بازار و تأمین ذخایر استراتژیک این محصول خبر داد. 

اوسطی با اشاره به اینکه فعلاً شاهد آرامش نسبی در بازار مرغ هستیم، گفت: باید تلاش کنیم این آرامش در ماه‌های آینده نیز برقرار باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون فرایند جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی به خوبی در حال انجام است و حدود ۱۱۷ تا ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که البته این دقیقاً به اندازه نیاز کشور است و ما باید با ضریب اطمینان بیشتری حرکت کنیم تا دچار مشکل نشویم. در این راستا وزارت جهاد کشاورزی در حال برنامه ریزی برای واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار و مرغ منجمد به منظور کنترل بازار و تأمین ذخایر استراتژیک است.

ایشان با اشاره به اینکه جوجه یک‌روزه نرخ مصوب دارد، افزود: واحدهای مرغ مادر باید جوجه یک‌روزه را با نرخ مصوب در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهند ضمن اینکه قرار شده وزارت جهاد کشاورزی این مساله را نیز مدیریت کند تا مشکلات موجود رفع شود.

اوسطی درباره اینکه با توجه به شرایط خشکسالی و شرایط نامطلوب مراتع، احتمال افزایش قیمت گوشت قرمز وجود دارد گفت: این نگرانی وجود دارد چرا که خشکسالی موجب فقیرتر شدن مراتع و کاهش تولید علوفه شده است و در خیلی از مناطق کشور، دامداران ناچار به فروش دام‌های مولد خود شده‌اند؛ بنابراین باید سریع‌تر تدبیری برای این مساله اندیشیده شود تا دامداران دام‌های خود را نگه دارند و در ماه‌های آینده با بحران کمبود دام و گوشت قرمز مواجه نشویم.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.