اخبار

واردات 50 هزار تن مرغ

واردات 50 هزار تن مرغ

وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز واردات 50 هزار تن مرغ به منظور تنظیم بازار در چند روز آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا بازار این محصول به تعادل برسد.

علیرضا رزم حسینی در نشست مشترک اعضای کمیسیون‌های صنایع و معادن، اقتصادی و کشاورزی مجلس با بیان اینکه قانون انتزاع را بهانه نکرده و این وزارتخانه مسوولیت پذیر است، گفت: اختیارات ستاد تنظیم بازار مانند تعیین عوارض و اعمال ممنوعیت واردات برخی کالاها و… تمدید نشده است. البته با اصرار وزیر جهاد کشاورزی مقرر شده مرغ از کشتارگاه تحویل گرفته شده و به مصرف کننده برسد.

همچنین در این نشست «سیدکاظم خاوازی» با بیان اینکه در زمینه تولید میوه، تخم مرغ و گوشت مشکلی وجود ندارد و مسوولیت توزیع میوه در بازار، برعهده وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: به رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها ابلاغ شده است تا فضای موردنیاز برای متقاضیان عرضه مستقیم میوه، تأمین شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه در تخم مرغ، مازاد تولید وجود دارد و باید این محصول با قیمت مصوب در بازار عرضه شود، ادامه داد: در ۳ ماه گذشته هیچ عاملی تولید مرغ را تحت تاثیر قرار نداده و براساس برنامه ستاد تنظیم بازار، مرغ تولید شده است. اگر عاملی تولید این محصول را تحت تاثیر قرار دهد، متوجه آن می‌شویم.

احتکار مرغ وجود دارد

ایشان افزایش قیمت مرغ را با میزان تولید آن بدون ارتباط دانست و اظهار کرد: بسیاری از واحدهای بزرگ در حال جمع آوری و احتکار مرغ هستند زیرا تصور می‌کردند ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود. خاوازی با بیان اینکه قیمت گذاری مرغ در برخی استان‌ها باعث هجوم بازار به سمت این استان‌ها شده است، گفت: اختلاف نظری بین وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در زمینه محل تحویل مرغ وجود داشت که مقرر شد گوشت تحویلی در کشتارگاه به وزارت صمت تحویل داده شود. همچنین قرار شده تا واردات 50 هزار تن مرغ به منظور تنظیم بازار در چند روز آینده انجام شود.

منبع: خانه ملت

1 دیدگاه در “واردات 50 هزار تن مرغ

  1. ناشناس گفت:

    ان شاالله که هرچه زودتر واردات انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.