اخبار

واگذاری مسئولیت ثبت سفارش نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی

واگذاری مسئولیت ثبت سفارش نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از واگذاری مسئولیت ثبت سفارش نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت بر اساس تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مسوولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده‌های دام، طیور و کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد.

محمدصادق مفتح افزود: در این راستا همه اقدام‌های مربوط به تخصیص و تامین ارز و همچنین ترخیص این کالاها از گمرک به اشکال مختلف، با مجوز وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد شد. فعالان اقتصادی و تولیدی می‌توانند موارد مربوط به این کالاها را از وزارت جهاد کشاورزی پیگیری کنند.

مفتح خاطرنشان‌ کرد: به منظور حصول اطمینان ناشی از تأمین مکفی و به موقع و متناسب نهاده‌های مورد نیاز کشور، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده شد تا در شرایط خاص برای واردات نهاده‌ها در چارچوب برنامه زمانی مورد نیاز و بر اساس ابلاغیه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش کند.

پیش از این مطابق مصوبه‌های ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام شد که ۹۰ درصد نهاده‌های تولید، بدون کدرهگیری بانک ترخیص شوند تا مشکلات مرتبط با واحدهای تولیدی در سال جاری رفع شود. پارسال یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز برای واردات سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن نهاده در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفت.

به این ترتیب واگذاری مسئولیت ثبت سفارش نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده و وظیفه ثبت سفارش نهاده های دامی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

منبع: آی تی پی نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.