اخبار

کاهش جوجه ریزی به علت عدم تأمین نهاده

کاهش جوجه ریزی به علت عدم تأمین نهاده

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از کاهش جوجه ریزی به علت عدم تأمین نهاده خبر داد و گفت: یکی از دلایل عمده کاهش میزان جوجه ریزی در کشور کمبود و وجود اختلال در زمینه تأمین نهاده مورد نیاز واحدهای تولید مرغ گوشتی است.

جلال محمود زاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با مشکلاتی در تأمین نهاده مورد نیاز زنجیره‌های تولید مرغ گوشتی روبرو هستیم عنوان کرد: واحدهای تولید جوجه یک روزه به دلیل عدم تأمین به موقع نهاده‌های دامی مجبور به کشتار مرغ‌های مادر خود شده‌اند و این موضوع میزان تولید تخم مرغ نطفه دار را کاهش داده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افت میزان تقاضا واحدهای تولید جوجه یک روزه را وادار به کاهش تولید کرده است، ادامه داد: شاید در مقطعی از زمان کشور برای جبران کمبود جوجه یک روزه مجبور به واردات شود.

ایشان در خصوص افزایش قیمت جوجه یک روزه در ماه گذشته گفت: به دلیل بالا بودن قیمت و کمبود نهاده در بازار در مقطعی از زمان تولید جوجه یک روزه و مرغ گوشتی به صورت همزمان با مشکلاتی روبه رو شد و خلاء کاهش میزان تولید جوجه یک روزه نیازمند گذر زمان بود و این خلاء افزایش قیمت جوجه یک روزه را رقم زد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: تولید گوشت مرغ و جوجه یک روزه یک زنجیره به هم پیوسته و مرتبط است که عدم تأمین به موقع نهاده مورد نیاز آنها موجب نوسانات قیمتی می‌شود. در حال حاضر شاهد کاهش جوجه ریزی به علت عدم تأمین نهاده های دامی هستیم که اگر این مشکل حل نشود در آیده با بحران کمبود مرغ مواجه خواهیم شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.