اخبار

کاهش قیمت تخم مرغ

کاهش قیمت تخم مرغ

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی که تا ۳۴ هزار تومان بالا رفته بود کاهش یافته و به ۲۱ تا ۲۵ هزار تومان رسیده است و شاهد کاهش قیمت تخم مرغ هستیم اما هنوز بالاتر از نرخ مصوب ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومانی این محصول است.

در حالی که قیمت مصوب هر شانه 30 عددی تخم مرغ کمتر از 20 هزار تومان تعیین شده است اما نه تنها این قیمت رعایت نشد بلکه تا 34 هزار تومان نیز افزایش یافت.

با توجه به تعییرات نرخ ارز و کاهش واردات نهاده های دام و طیور در سال جاری صنعت طیور کشور با مشکلات و نوسانات زیادی مواجه بود و دلیل بخش زیادی از این افزایش قیمت، همین موضوع مطرح شد؛ از طرفی صادرات تخم مرغ به کشورهای همسایه نیز در بازار داخلی تاثیر گذار است که برای کاهش آن تعرفه‌های صادرات بالا رفت.

بنابراین گزارش درحال حاضر اما قیمت تخم مرغ در بازار در مقایسه با یک ماه گذشته کاهش یافته  و هر شانه تخم مرغ  حدود 22 تا 25 هزار تومان به فروش می رسد و به تعادل نسبی رسیده است .

نرخ هرکیلوگرم تخم مرغ در سامانه اطلاع رسانه قیمت کالا و خدمات نیز 11 هزار تومان اعلام شده که با توجه به وزن یک کیلو و 700 گرم تا یک و نیم کیلوگرم هرشانه تخم مرغ، قیمت آن کمتر از 20 هزار تومان خواهد بود.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.