اخبار

کاهش قیمت تخم مرغ

کاهش قیمت تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از کاهش قیمت تخم‌مرغ خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار تومان معادل شانه‌ای ۱۴ هزار تومان است.

ایشان قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را ۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: از دیدگاه قیمت اتحادیه، مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ ۵ هزار تومان و طبق قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ۲ هزار و ۵۰۰ تومان متضرر هستند. در همین حال شاهد کاهش قیمت تخم مرغ در بازار نیز هستیم.

نبی پور مازاد تولید و ممنوعیت صادرات تخم مرغ را یکی از علل اصلی افت قیمت محصول در بازار برشمرد و گفت: با توجه به مازاد روزانه حداقل ۲۰۰ تن تخم مرغ، انتظار می‌رود که مسیر صادرات باز شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی قول داده که سهمیه یک ماهه واحد‌های مرغداری را از ابتدای مرداد با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار دهد، چنانچه نهاده با نرخ مصوب تامین نشود، تولید صرفه اقتصادی ندارد.

ایشان تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۹۰۰ تا ۳ هزار تن اعلام کرد و گفت: با احتساب مصرف داخل، روزانه ۲۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است که باید به بازار‌های هدف صادر شود.

بازار نهاده های دامی آشفته است

آقای نبی پور با بیان اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان آشفته است، گفت: قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا در بازار سیاه ۸ هزار تومان و ذرت ۲ هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است که با قیمت مصوب اختلاف معناداری دارد.

نبی پور در پایان با انتقاد از جهش چشمگیر قیمت ریز مغذی‌ها در بازار تصریح کرد: با توجه به واردات ریز مغذی‌ها، قیمت متیونین از ۲۵ هزار به ۹۰ هزار تومان و ویتامین از ۶۰۰ هزار به بالای ۳ میلیون تومان رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.