اخبار

کاهش قیمت گوشت در صورت عرضه دام در بورس؟

کاهش قیمت گوشت در صورت عرضه دام در بورس؟

مدیرعامل اتحادیه دامداران در خصوص کاهش قیمت گوشت در صورت عرضه دام در بورس گفت: با توجه به فراهم‌نبودن سازوکار لازم، عرضه دام در بورس کالا راهکار کنترل قیمت در بازار نیست.

سعید سلطانی سروستانی مدیر عامل اتحادیه دامداران با اشاره به اینکه عرضه دام در بورس کالا راهکار کنترل قیمت در بازار نیست، اظهار کرد: با برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی قرار شد کشتارگاه‌ها با تشکیل کمیته ای، قیمت‌ها را مشخص و در بازار عرضه کنند. کاهش قیمت گوشت در صورت عرضه دام در بورس راهکار مناسبی برای کنترل قیمت ها در بازار نیست.

ایشان افزود: اتحادیه دامداران و عشایر با هماهنگی با کشتارگاه‌ها در نظر دارند با حذف واسطه و دلال، گوشت را با قیمت مناسب در بازار عرضه کنند. به عنوان مثال با عرضه مستقیم انواع محصولات کشاورزی و دامی از روستا، به دنبال کاهش قیمت و فاصله تولید تا مصرف هستیم.

سلطانی درباره آینده بازار گوشت بیان کرد: زمانی می‌توان راجع به آینده بازار گوشت اظهار نظر کرد که تمامی عوامل تولید ثابت باشد، در شرایط فعلی که نهاده‌های دامی هر روز نوسان دارد نمی‌توان اظهار نظری داشت.

مدیرعامل اتحادیه دامداران در پایان از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: اگرچه با کاهش نسبی قیمت دام تاحدودی فاصله تولید تا بازار کاهش یافته است، اما همچنان با نرخ‌های بالایی عرضه می‌شود. با نرخ فعلی دام زنده، قیمت هر کیلو گوشت بی استخوان گوساله ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان و گوشت گوسفندی ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

1 دیدگاه در “کاهش قیمت گوشت در صورت عرضه دام در بورس؟

  1. حمید سهیلی گفت:

    بورس؟ بورس که اصلا وضعیتی خوبی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.