اخبار

کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت

کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت

رئیس تأمین کنندگان دام زنده می گوید با شیوع کرونا و تعطیلی هتل ها، تالارهای پذیرایی و رستوران ها شاهد کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت قرمز در کشور هستیم.

منصور پوریان رئیس تأمین‌کنندگان دام ‌زنده از کاهش ۲۰ هزار تومانی هر کیلو گوشت قرمز در بازار خبر داد و گفت: در تولید دام شرایط مناسبی داریم. هم اکنون در تولید دام کشور بویژه گوسفند شرایط مناسبی داریم و نیاز است که دولت‌ها تصمیمات مناسبی در خصوص صادرات اتخاذ کنند.

ایشان جمعیت فعلی دام سبک را در محدوده ۶۸ تا ۷۰ میلیون راس اعلام کرد و گفت: جمعیت قابل کشتار فعلی در حد ۱۳ میلیون راس است.

پوریان ادامه داد: با شیوع کرونا و تعطیلی هتل ها، تالارهای پذیرایی و رستوران ها شاهد کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت قرمز در کشور هستیم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام از مازاد دام خبر داد و گفت: هم اکنون در تولید دام سبک در بهترین وضعیت قرار داریم به طوری که در محدوده گوشت گوسفند ۳۵ هزار تن و گوشت گوساله ۵۰ هزار تن قابلیت صادرات داریم که این امر بدان معناست که به خوداتکایی کامل رسیدیم و همواره باید حمایت‌ها صورت گیرد تا این روند توسعه یابد.

ایشان از کاهش ۱۵ تا ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: بنابر آمار حداکثر تا ماه آینده ۱۰۰ هزار راس دام با وزن ۸۰۰ کیلو باید کشتار شود که این امر نشان می‌دهد از لحاظ تولید در بهترین شرایط قرار داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

2 دیدگاه در “کاهش ۴۰ درصدی مصرف گوشت

  1. ناشناس گفت:

    با این وضعیت طبیعی هست دیگه

  2. ناشناس گفت:

    قیمت محصولات پروتئینی و لبنیاتی هر روز داره گرونتر میشه پس باید مصرف هم پایین بیاد با این شرایظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.