اخبار

گزارش روزنامه خراسان از مرغ پرحنایی

گزارش روزنامه خراسان از مرغ پرحنایی

آن طور که مسئولان مدعی هستند نه کمبود تولید است نه کمبود کشتار، پس چرا مرغ در بازار مشهد کم و صف مرغ دوباره تشکیل شده است؟ برای دریافت پاسخ به این سوال، روزنامه خراسان از یکی از فروشگاه های مرغ پرحنایی در سطح شهر مشهد بازدید کرده و گزارشی در این رابطه تهیه کرده است.  

کمبود عرضه مرغ در بازار و دوباره صف!

به عنوان مشتری به بازار دستغیب می رویم تا چند کیلو مرغ خریداری کنیم. ساعت 11 صبح است ولی بیشتر فروشگاهها مرغ ندارند. برخی دلیل آن را نبود عرضه مرغ می دانند و برخی می گویند میزان توزیع بسیار کم است. یکی از فروشندگان می گوید: “مرغ دولتی 24900 بسیار کم توزیع شده است. در نهایت چند سبد مرغ به هر فروشگاه می دهند که خیلی زود تمام می شود. فروشگاهی که مرغ در یخچال نداشته باشد معمولاً مشتری هم ندارد. به خاطر همین چاره ای نداریم جز این که مرغ را کیلویی 27 هزار تومان از بازار سپاد خریداری و کیلویی 28 هزار تومان به مردم عرضه کنیم که یخچال خالی نباشد.”

مرغ پرحنایی تنها توزیع کننده مرغ مصوب دولتی

به بازار استقلال که مرکز بازار گوشت مرغ مشهد است می رویم. یخچال بیشتر مغازه ها خالی از مرغ است. برخی مرغ ها قطعه بندی شده و آن را می فروشند. در این بین تنها فروشگاهی که مرغ مصوب دولتی به قیمت 24900 تومان عرضه می کند فروشگاه مرغ پرحنایی است.

آقای یعقوب زاده، مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان نیز ضمن تأیید این موضوع می گوید تنها فروشگاه های های مرغ پرحنایی است که به صورت زنجیره ای مرغ را به نرخ مصوب در استان توزیع می کند که البته ما پیشنهاد دادیم که مرغ استان توسط همین زنجیره ها توزیع شود ولی مقاومت هایی در مقابل این پیشنهاد وجود دارد.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.